Týdenní plán 18.1.2021 - 22.1.2021 - třída V
Třída: V
Týdenní plán 18.1.2021 - 22.1.2021  
Projekt
4. Patřím do Evropy

V rámci tohoto modulu se senámíme s poznatky z oboru historie, geografie, umění a přírodních věd v rámci Evropy. Budeme hovořit o tom jak vidět sám sebe jako součást evropského regionu a jak můžeme přispět ke společnému kulturnímu a tolerantnímu soužití v Evropě při respektování národní identity. Budeme objevovat příležitosti evropské sounáležitosti v oblasti cestování, nebo studování a poznávávat a chápat rozdíly mezi lidmi, které vedou ke kulturnímu a tolerantnímu chování. Naučíme se poznávat rizika a výhody společného rozhodování států EU.
4.-5. Čtvrteční projekt
Polytechnika (Pavel Kudrna)
Budeme pracovat s informačními technologiemi a jejich základními aplikacemi.
Prozkoumáme vnitřek počítače a budeme poznávat jeho jednotlivé části.
Hravou formou budeme na informačních technologiích pracovat s aplikacemi a hrami v oboru matematiky a fyziky.
Seznámíme se se základními prvky elektrotechniky a to například staveabnicovou formou.

Mediální výchova (Kamila Čáslavská)
Mediální vzdělávání - v digitálním světě
Projdeme světem internetu, kyberprostoru a sociálních sítí.
Projektové dílny
Kutilsko-údržbářská dílna - Pracovními činnostmi budeme pokrývat údržbářské potřeby běhu školy a z dostupných materiálů budeme vyrábět předměty dle nápadů žáků a jejich dovedností.

Školní časopis - Budeme sdělovat ostatním, co zajímavého se u nás na škole, v Poděbradech nebo i jinde v ČR a na světě událo, případně co nás v blízké budoucnosti čeká.
Nabídneme své tipy na místa, kam by se ostatní mohli podívat a podělíme se o své zážitky vlastní zážitky. Povedeme rozhovory se zajímavými lidmi od nás ze školy i odjinud.

Taneční dílna - V rámci tanečních dílen se budeme věnovat rozvoji kreativity žáků prostřednictvím tance vycházejícího z přirozeného pohybu člověka.

Dílna šití a korálkování - Chceš si vytvořit šatník, jenž se bude lišit od všech ostatních? Nebo se naučit, jak si zašít trhlinu na kalhotách?
Naučíme se: rozpoznat látky – jejich užití a vlastnosti, vytvořit střih, dle kterého budeme šít modely, způsoby šití – druhy stehů, ručně vyrábět šperky k modelům

Street art - Galerie už tě nudí a neoslovuje? Jsi výtvarně zdatný člověk, který má vlastní názor? Potřebuješ ho ventilovat do světa a zasáhnout svým uměním širokou veřejnost? Staň se na tři měsíce pouličním umělcem, který není jen primitivním tekařem.

Sportovní dílna - Budeme hrát míčové i jiné hry, sportovat, běhat, skákat a dělat vše spojené se sportem a zdravým životním stylem.

Kreativní dílna - V této dílně si vytvoříš své originální výrobky i kresby. S pomocí nejrůznějších technik, materiálů si vyzkoušíme své šikovné ruce.

Osobnostní rozvoj - Budeme hrát spoustu zajímavých her. Dozvíme se, co je meditace. Naučíme se hodně věcí i o svých pocitech a citech. Budeme určitě i malovat, a trochu hrát i divadýlko (psychodramatické hry).

Škola rocku-hudební dílnička - Naše dílna se na 3 měsíce přetvoří v improvizované hudební studio zaměřené na rock, folk a další hudební žánry zahrnující akustické, ale i elektrické nástroje.
ČJ
Čtenářská dílna
Začínáme se čtenářským portfoliem, pojmenováváme zásady správného rozhovoru, učíme se hledat podstatnou informaci ve sdělení - telef. rozhovor, zanechání vzkazu na záznamníku.
Podstatná jména
Procvičujeme skloňování podstaných jmen a určování y/i v koncovkách různých pádů.
4.tř. - přiřazujeme p.jm. r. stř. ke správným vzorům
AJ
4.-5. aj alfa
My Town
AJ
4.-5. aj omega
Bloggers - královská rodina pokračování 1. lekce
slovní zásoba - královská rodina
M
Rovnice, matematické prostředí "Zvířátka dědy Lesoně", "hadi", " šipkové grafy", pojem neznámá. Online procvičování https://www.matika.in/cs/.
Sejdeme se na meetech přes odkaz v učebně "Matematici čtvrťáci-páťáci", 4. třída - po - 11:00-12:00, čt - 10:00-11:00, 5. třída - út - 9:00-10:00, čt - 9:00-10:00.
KRUH
Distanční výuka
Spolusdílíme zážitky z víkendu, povídáme si o tom co se nám v distanční výuce daří a co bychom ještě potřebovali. Také se učíme pracovat s novými prostředími a hledáme cesty k lepší komunikaci.
TV
Distanční výuka