Týdenní plán 19.10.2020 - 23.10.2020 - třída IV
Třída: IV
Týdenní plán 19.10.2020 - 23.10.2020  
Projekt
2. Místo, kde jsem doma
V tomto projektu žáci poznávají své nejbližší okolí domova, osvojí si dovednost práce s mapou. Naučí se určit světové strany v přírodě i na mapě a určit polohu svého bydliště v rámci krajiny a státu. Seznámí se s regionálními zvláštnostmi své krajiny, s historií, kulturou, nebo přírodou, vyzkouší si práci s různými přírodními materiály, seznámí se s hlavními reáliemi naší vlasti a naučí se posoudit je v časovém kontextu.
4.-5. Čtvrteční projekt
Polytechnika (Pavel Kudrna)
Budeme pracovat s informačními technologiemi a jejich základními aplikacemi.
Prozkoumáme vnitřek počítače a budeme poznávat jeho jednotlivé části.
Hravou formou budeme na informačních technologiích pracovat s aplikacemi a hrami v oboru matematiky a fyziky.
Seznámíme se se základními prvky elektrotechniky a to například staveabnicovou formou.

Mediální výchova (Kamila Čáslavská)
Projektové dílny
Kutilsko-údržbářská dílna - Pracovními činnostmi budeme pokrývat údržbářské potřeby běhu školy a z dostupných materiálů budeme vyrábět předměty dle nápadů žáků a jejich dovedností.

Školní časopis - Budeme sdělovat ostatním, co zajímavého se u nás na škole, v Poděbradech nebo i jinde v ČR a na světě událo, případně co nás v blízké budoucnosti čeká.
Nabídneme své tipy na místa, kam by se ostatní mohli podívat a podělíme se o své zážitky vlastní zážitky. Povedeme rozhovory se zajímavými lidmi od nás ze školy i odjinud.

Taneční dílna - V rámci tanečních dílen se budeme věnovat rozvoji kreativity žáků prostřednictvím tance vycházejícího z přirozeného pohybu člověka.

Dílna šití a korálkování - Chceš si vytvořit šatník, jenž se bude lišit od všech ostatních? Nebo se naučit, jak si zašít trhlinu na kalhotách?
Naučíme se: rozpoznat látky – jejich užití a vlastnosti, vytvořit střih, dle kterého budeme šít modely, způsoby šití – druhy stehů, ručně vyrábět šperky k modelům

Street art - Galerie už tě nudí a neoslovuje? Jsi výtvarně zdatný člověk, který má vlastní názor? Potřebuješ ho ventilovat do světa a zasáhnout svým uměním širokou veřejnost? Staň se na tři měsíce pouličním umělcem, který není jen primitivním tekařem.

Sportovní dílna - Budeme hrát míčové i jiné hry, sportovat, běhat, skákat a dělat vše spojené se sportem a zdravým životním stylem.

Kreativní dílna - V této dílně si vytvoříš své originální výrobky i kresby. S pomocí nejrůznějších technik, materiálů si vyzkoušíme své šikovné ruce.

Osobnostní rozvoj - Budeme hrát spoustu zajímavých her. Dozvíme se, co je meditace. Naučíme se hodně věcí i o svých pocitech a citech. Budeme určitě i malovat, a trochu hrát i divadýlko (psychodramatické hry).

Škola rocku-hudební dílnička - Naše dílna se na 3 měsíce přetvoří v improvizované hudební studio zaměřené na rock, folk a další hudební žánry zahrnující akustické, ale i elektrické nástroje.
ČJ
Distanční výuka - Stavba slova
V tomto čase po dobu distanční výuky probíhá výuka Čj prostřednictvím G Meet. Práce zadána v google učebně.
Distanční výuka - Stavba slova
Po dobu distanční výuky probíhá výuka Čj prostřednictvím G Meet. Práce zadána v google učebně.
AJ
4.-5. aj alfa
Seasons and Weather Informace k pracovním listům najdete v Google učebně: Angličtina IV. třída
Meety:
Čtvrtky 11:00
AJ
4.-5. aj omega
Angličtina - Bloggers
Tvoření vět otázek v přítomném čase
M
Matematika on-line
Matematické meety - pondělí 11:00 - 12:00, čtvrtek 9:00 - 10:00 - odkaz na meet je v záhlaví google class room Matematici čtvrťáci-páťáci.
Společně projdeme matematické listy, naučíme se (nebo zopakujeme dělení se zbytkem) a budeme společně řešit matematické hádanky a rébusy.
KRUH
Otázky týkající se online výuky