Týdenní plán 3.5.2021 - 7.5.2021 - třída III
Třída: III
Týdenní plán 3.5.2021 - 7.5.2021  
Projekt
1. Dar louky
V tomto projektu budeme pozorovat život na louce. Podrobněji se budeme věnovat fauně i flóře na louce a lukách. V tomto projektu si zasadíme směs lučních květin a budeme celý měsíc pozorovat změny, pečlivě se o ně starat. Tento projekt strávíme venku, kde budeme hledat a pozorovat jak květiny, tak i drobné živočichy. Nakonec si spolu vytvoříme herbář.
Projektové dílny
Kutilsko-údržbářská dílna - Pracovními činnostmi budeme pokrývat údržbářské potřeby běhu školy a z dostupných materiálů budeme vyrábět předměty dle nápadů žáků a jejich dovedností.

Školní časopis - Budeme sdělovat ostatním, co zajímavého se u nás na škole, v Poděbradech nebo i jinde v ČR a na světě událo, případně co nás v blízké budoucnosti čeká.
Nabídneme své tipy na místa, kam by se ostatní mohli podívat a podělíme se o své zážitky vlastní zážitky. Povedeme rozhovory se zajímavými lidmi od nás ze školy i odjinud.

Taneční dílna - V rámci tanečních dílen se budeme věnovat rozvoji kreativity žáků prostřednictvím tance vycházejícího z přirozeného pohybu člověka.

Dílna šití a korálkování - Chceš si vytvořit šatník, jenž se bude lišit od všech ostatních? Nebo se naučit, jak si zašít trhlinu na kalhotách?
Naučíme se: rozpoznat látky – jejich užití a vlastnosti, vytvořit střih, dle kterého budeme šít modely, způsoby šití – druhy stehů, ručně vyrábět šperky k modelům

Street art - Galerie už tě nudí a neoslovuje? Jsi výtvarně zdatný člověk, který má vlastní názor? Potřebuješ ho ventilovat do světa a zasáhnout svým uměním širokou veřejnost? Staň se na tři měsíce pouličním umělcem, který není jen primitivním tekařem.

Sportovní dílna - Budeme hrát míčové i jiné hry, sportovat, běhat, skákat a dělat vše spojené se sportem a zdravým životním stylem.

Kreativní dílna - V této dílně si vytvoříš své originální výrobky i kresby. S pomocí nejrůznějších technik, materiálů si vyzkoušíme své šikovné ruce.

Osobnostní rozvoj - Budeme hrát spoustu zajímavých her. Dozvíme se, co je meditace. Naučíme se hodně věcí i o svých pocitech a citech. Budeme určitě i malovat, a trochu hrát i divadýlko (psychodramatické hry).

Škola rocku-hudební dílnička - Naše dílna se na 3 měsíce přetvoří v improvizované hudební studio zaměřené na rock, folk a další hudební žánry zahrnující akustické, ale i elektrické nástroje.
ČJ
2. tř. - slovní druhy 3. tř. - pádové otázky
ČJ
1.-3. čj alfa
Čteme plynule, vyprávíme vlastní příběh, se zápisem.
ČJ
1.-3. čj omega
2. tř. - slovní druhy 3. tř. - pádové otázky
2. tř. společné čtení prózy, čtení vlastní knihy
AJ
1.-3. aj omega
Animals wild, It can
Wild animals, It can
AJ
1.-3.aj alfa
Spring - rostliny a zvířata na louce
M
1.-3. matematika alfa
Slovní úlohy, určujeme pořadí, pracujeme s hodinami
M
1.-3. matematika omega
Násobení pod sebou
KRUH
Prezentace samostatností
TV
Procházka po okolí