Týdenní plán 18.1.2021 - 22.1.2021 - třída III
Třída: III
Týdenní plán 18.1.2021 - 22.1.2021  
Projekt
1. Dar povolání
V tomto měsíci se s dětmi zaměříme na povolání. Čekájí nás činnosti spjaté s řemesly - výroba ručního papíru, pečení chleba, košíkaření, šití…. Budeme se zabývat otázkami: Kým bych chtěl být, až vyrostu? K čemu je dobrá práce? Proč někteří lidé nepracují? Naučíme se odvodíit význam a potřebu různých povolání a pracovních činností. Rozdělíme si práci na fyzickou a duševní.
Projektové dílny
Kutilsko-údržbářská dílna - Pracovními činnostmi budeme pokrývat údržbářské potřeby běhu školy a z dostupných materiálů budeme vyrábět předměty dle nápadů žáků a jejich dovedností.

Školní časopis - Budeme sdělovat ostatním, co zajímavého se u nás na škole, v Poděbradech nebo i jinde v ČR a na světě událo, případně co nás v blízké budoucnosti čeká.
Nabídneme své tipy na místa, kam by se ostatní mohli podívat a podělíme se o své zážitky vlastní zážitky. Povedeme rozhovory se zajímavými lidmi od nás ze školy i odjinud.

Taneční dílna - V rámci tanečních dílen se budeme věnovat rozvoji kreativity žáků prostřednictvím tance vycházejícího z přirozeného pohybu člověka.

Dílna šití a korálkování - Chceš si vytvořit šatník, jenž se bude lišit od všech ostatních? Nebo se naučit, jak si zašít trhlinu na kalhotách?
Naučíme se: rozpoznat látky – jejich užití a vlastnosti, vytvořit střih, dle kterého budeme šít modely, způsoby šití – druhy stehů, ručně vyrábět šperky k modelům

Street art - Galerie už tě nudí a neoslovuje? Jsi výtvarně zdatný člověk, který má vlastní názor? Potřebuješ ho ventilovat do světa a zasáhnout svým uměním širokou veřejnost? Staň se na tři měsíce pouličním umělcem, který není jen primitivním tekařem.

Sportovní dílna - Budeme hrát míčové i jiné hry, sportovat, běhat, skákat a dělat vše spojené se sportem a zdravým životním stylem.

Kreativní dílna - V této dílně si vytvoříš své originální výrobky i kresby. S pomocí nejrůznějších technik, materiálů si vyzkoušíme své šikovné ruce.

Osobnostní rozvoj - Budeme hrát spoustu zajímavých her. Dozvíme se, co je meditace. Naučíme se hodně věcí i o svých pocitech a citech. Budeme určitě i malovat, a trochu hrát i divadýlko (psychodramatické hry).

Škola rocku-hudební dílnička - Naše dílna se na 3 měsíce přetvoří v improvizované hudební studio zaměřené na rock, folk a další hudební žánry zahrnující akustické, ale i elektrické nástroje.
ČJ
2.tř. používání u/ú/ů v písemné projevu 3.tř. vyjmenovaná slova a slova příbuzná
ČJ
1.-3. čj alfa
Učíme se podobu malých písmen. Poslech pohádek, příběhu - převyprávění slyšeného textu.
ČJ
1.-3. čj omega
2.tř. používání u/ú/ů v písemné projevu 3.tř. vyjmenovaná slova a slova příbuzná
AJ
1.-3. aj omega
Family members - deions big x small, tall x short, thin x chubby
AJ
1.-3.aj alfa
I am, I have
M
1.-3. matematika alfa
Začínáme nový sešit M1 2.díl - neposedy, pyramidy, krokování
M
1.-3. matematika omega
2. třída - osová souměrnost, sousedi 3. třída - Meet 10:00 opakování násobení
KRUH
Sdílení víkendových zážitků, psaní pošty
TV
Pobyt venku, procházka po okolí