Týdenní plán 19.10.2020 - 23.10.2020 - třída II
Třída: II
Týdenní plán 19.10.2020 - 23.10.2020  
Projekt
1. Dar času
V projektu se budeme bavit o ročních období, jak působí na člověka, zvířata a rostiny. Celý rok budeme dělit na období, měsíce, týdny a dny. Budeme se společně učit rozpoznávat hodiny a jejich historický vývoj. Srovnáváme digitální čas s ručičkovými hodinami a hledáme jejich výhody. Vytvoříme si třídní kalendář, kam budeme zaznamenávat naše svátky, narozeniny a společné výlety a školní akce.
Projektové dílny
Kutilsko-údržbářská dílna - Pracovními činnostmi budeme pokrývat údržbářské potřeby běhu školy a z dostupných materiálů budeme vyrábět předměty dle nápadů žáků a jejich dovedností.

Školní časopis - Budeme sdělovat ostatním, co zajímavého se u nás na škole, v Poděbradech nebo i jinde v ČR a na světě událo, případně co nás v blízké budoucnosti čeká.
Nabídneme své tipy na místa, kam by se ostatní mohli podívat a podělíme se o své zážitky vlastní zážitky. Povedeme rozhovory se zajímavými lidmi od nás ze školy i odjinud.

Taneční dílna - V rámci tanečních dílen se budeme věnovat rozvoji kreativity žáků prostřednictvím tance vycházejícího z přirozeného pohybu člověka.

Dílna šití a korálkování - Chceš si vytvořit šatník, jenž se bude lišit od všech ostatních? Nebo se naučit, jak si zašít trhlinu na kalhotách?
Naučíme se: rozpoznat látky – jejich užití a vlastnosti, vytvořit střih, dle kterého budeme šít modely, způsoby šití – druhy stehů, ručně vyrábět šperky k modelům

Street art - Galerie už tě nudí a neoslovuje? Jsi výtvarně zdatný člověk, který má vlastní názor? Potřebuješ ho ventilovat do světa a zasáhnout svým uměním širokou veřejnost? Staň se na tři měsíce pouličním umělcem, který není jen primitivním tekařem.

Sportovní dílna - Budeme hrát míčové i jiné hry, sportovat, běhat, skákat a dělat vše spojené se sportem a zdravým životním stylem.

Kreativní dílna - V této dílně si vytvoříš své originální výrobky i kresby. S pomocí nejrůznějších technik, materiálů si vyzkoušíme své šikovné ruce.

Osobnostní rozvoj - Budeme hrát spoustu zajímavých her. Dozvíme se, co je meditace. Naučíme se hodně věcí i o svých pocitech a citech. Budeme určitě i malovat, a trochu hrát i divadýlko (psychodramatické hry).

Škola rocku-hudební dílnička - Naše dílna se na 3 měsíce přetvoří v improvizované hudební studio zaměřené na rock, folk a další hudební žánry zahrnující akustické, ale i elektrické nástroje.
ČJ
1.-3. čj alfa
Nácvik čtení, učíme se nová písmenka, uvolňovací cvičení.
Meet od 9:00
Nácvik čtení, učíme se nová písmenka, uvolňovací cvičení.
ČJ
1.-3. čj omega
čtenářská dílna
četba vlastní knihy - zápis; čtení s porozuměním
práce zadaná v google classroom
Pořádek vět, druhy vět podle postoje mluvčího Stavba věty jednoduché; základní skladební dvojice
Meet 2.tř. od 10:00
Meet 3.tř. od 11:00
AJ
1.-3. aj omega
Days of the Week, Tomorrow, Yesterday
Meety:
Pro druháčky - pondělí 9:00
Pro třeťáčky - útery 10:00
AJ
1.-3.aj alfa
Výroba kartiček - slovní zásoba
Meet od 10:00
Výroba kartiček - slovní zásoba
M
1.-3. matematika alfa
Cesty str. 33 10:00 Meet
Píšeme znak menší něž.. < 10:00 Meet
Píšeme znak větší něž.. > 10:00 Meet
Práce v google classroom - práce v sešitu
M
1.-3. matematika omega
Násobilkové čtverce a indické násobení
KRUH
Osvojení si google classroom
TV
Pobyt v přírodě, pohybové hry